Let in the Light by Gerard Nugent – Book Tour & Author Interview

Let in the Light is the uplifting must-read for fans of Mike Gayle, Nick Hornby and Keith Stuart. Songwriter, Richie Carlisle never wanted to be famous. After stumbling into the limelight five years ago, he soon found himself crashing back out of it. Now, he spends his days working in a small music shop in... Continue Reading →

Ο γιος του Ιταλού by Rafel Nadal – Κριτική Βιβλίου

Το βραβευμένο με Ramon LLull ιστορικό μυθιστόρημα ενός από τους σημαντικότερους σύγχρονους Καταλανούς συγγραφείς Λίγα λόγια για την υπόθεση: 4 Σεπτεμβρίου 1943. Το Roma, θωρηκτό του Ιταλικού Πολεμικού Ναυτικού, αποπλέει από τη ναυτική βάση της Λα Σπέτσια, αλλά στα στενά του Μπονιφάτσιο βομβαρδίζεται από τη Λουφτβάφε. Οι επιζώντες ξεκινούν ένα ταξίδι που θα τους οδηγήσει... Continue Reading →

Πριν χαθούν τα πουλιά by Charlotte McConaghy – Κριτική Βιβλίου

Τα ζώα πεθαίνουν. Σύντομα θα είμαστε μόνοι μας εδώ…Η Φράνι Στόουν έχει περάσει όλη της τη ζωή δίπλα στη θάλασσα, αφοσιωμένη στα πουλιά που πετούν πάνω απ’ τα νερά. Όταν όμως τα πουλιά αρχίζουν να εξαφανίζονται εξαιτίας της κλιματικής αλλαγής η Φράνι αποφασίζει να πάρει την κατάσταση στα χέρια της. Στην απομακρυσμένη Γροιλανδία, βρίσκει το... Continue Reading →

Το κορίτσι με το σαλιγκάρι by Πηνελόπη Κουρτζή – Κριτική Βιβλίου

Σε θέλω δικό μου. Δεν αντέχω πια να σε μοιράζομαι. Προτιμώ να μη σε έχω καθόλου αν δεν ανήκεις μόνο σε εμένα».Ο τόνος ήταν απολογητικός, η φράση απλή και χιλιοειπωμένη. Όμως καμία δεν είχε τολμήσει να του το πει μέχρι εκείνη τη στιγμή. Αλλά του το είπε. Εκείνη. Το κορίτσι με το σαλιγκάρι. Έφτασε στο... Continue Reading →

Surrender by Nichole Greene – Book Tour & Review

Title: SurrenderAuthor: Nichole GreenePublisher: Self-publishedRelease Date: March 2021Genre: NA Contemporary RomanceFormat: Ebook, Paperback GRIFFI might lose my closest friends for a salacious love, the ultimate forbidden fruit. I pushher away, she pulls me back. She pushes me away, I pull her back. Claire Volkov, mybest friend's little sister is so off limits. She doesn't particularly... Continue Reading →

Blog at WordPress.com.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Get started